4. توانایی شنیدن، درک و تشخیص 

برای اینکه یک طراح وب موفق بشوید، باید بتوانید به تمامی جوانب اهمیت دهید. یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین مسائل این است: نیاز مشتری شما چیست؟

هنگامی که کاربران خانگی و اداری شبکه، می‌خواهند تجهیزات شبکۀ بی‌سیم (WLAN) خریداری کنند، با گزینه‌های متعددی روبرو می‌شوند. محصولاتی که از تکنولوژی Wi-Fi بهره می‌برند، از استانداردهای 802.11a، 802.11b، 802.11g و یا 802.11n برخوردارند. علاوه بر این، بلوتوث (Bluetooth) و تعداد دیگری از تکنولوژی‌های غیر Wi-Fi نیز وجود دارند که هرکدام برای کاربردهای خاص شبکه طراحی شده‌اند.

این مقاله، به تشریح Wi-Fi و تکنولوژی‌های مرتبط با آن می‌پردازد و با مقایسه و توضیح تفاوت‌های آنها، به شما کمک می‌کند که تصمیم بهتری برای ادوات شبکۀ خود اتخاذ نمایید.

در مقایسه با سایر نرم افزارهای مدیریت پایگاه داده، MySQL دارای نقصی است که آن عدم آزادسازی فضای بدون استفاده فایل داده جداول InnoDB است. این مسئله به مرور زمان باعث حجیم شدن فایل داده می شود. در این مقاله به بررسی این مشکل و نیز روش های موجود برای حل آن می پردازیم.

3. رعایت اصول طراحی گرافیکی

اصول طراحی گرافیکی در خیلی از مراحل کار مهم هستند. از افکتهای سطحی گرفته تا اصول بنیادین قالب بندی و فاصله گذاری.

2. نگاه کلی به موضوع و قابلیت حل مساله

منظور از این مهارت، قابلیت نگاه کردن به مشکل از چندین زاویه مختلف در یک زمان است. در این صورت شما می‌توانید راه حلی پیدا کنید که بین تمامی اولویت ها، هدف ها و فاکتورهای ریسک موازنه برقرار می‌کند (در واقع همان راه حل بهینه)

افرادی که به تازگی کار را با Mysql شروع کرده‌اند، هنگام تعریف ساختار جداول در Mysql کمی دچار سردرگمی می‌شوند. یکی از مواردی که معمولا باعث این نوع سردرگمی می‌شود، انتخاب موتور ذخیره سازی جدول یا Storage Engine است.

در این مقاله، به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

  • موتور ذخیره سازی جدول چیست و چه وظیفه‌ای برعهده دارد؟
  • نقاط قوت و ضعف هر کدام چیست؟
  • چگونه تصمیم بگیریم که کدام موتور ذخیره سازی را برای جداول انتخاب کنیم؟

در این سری مقالات سعی بر این است تا 10 مورد از مهمترین مهارتهایی که یک طراح سایت باید داشته باشد تا بتواند وب‌سایت هایی مطلوب ایجاد کند را مورد بررسی قرار دهیم.

1. مهارت نویسندگی و ویراستاری

بدیهی است که مهمترین مهارت برای یک طراح سایت توانایی استفاده موثر از کلمات است. یک طراح وب واقعا مسلط، تبحر بیشتری در زمینه نویسندگی و ویرایش متون دارد نسبت به طراحی تصاویر در نرم‌افزارهای گرافیکی. اگر شما بتوانید تعدادی از صفحات وب را به شکل یک مکالمه درآورید که با برقراری ارتباط با مخاطب مفهوم مورد انتظار شما را به خوبی منتقل نماید، و بازدیدکننده را به انجام کاری که شما میخواهید ترغیب کند، سایت شما بسیار موفق است، حتی اگر از نظر گرافیکی ساده باشد.

آیا می‌دانید در زبان ژاپنی چند نوع الفبا وجود دارد؟

الفبای نوشتاری کشورهای شرق آسیا همواره معمایی جالب توجه بوده است. ساکنین زردپوست کشورهایی چون چین، کره، ژاپن و … با خطوط مبهم و ستونی خود، نظر بسیاری را به‌خود جلب کرده‌اند. اما جالب است بدانیم که در میان این خطوط نوشتاری، الفباهای مختلفی حضور دارند که شاید در نگاه اول متوجه تفاوت آنها نشویم.

در شکل نوشتاری زبان ژاپنی، ۴ نوع الفبا به‌کار می‌رود که گاهی در یک متن، از همۀ آنها بصورت ترکیبی استفاده می‌شود. این چهارنوع عبارتند از:

  1. Kanji: نمادهای پیچیدۀ ژاپنی که در اصل از زبان چینی گرفته شده‌اند.
  2. Hiragana: نمادهای ساده که در ژاپن ایجاد شده‌اند و از اشکال منحنی ساخته می‌شوند.
  3. Katakana: نمادهای ساده و زاویه‌دار ژاپنی برگرفته از Kanji.
  4. Roman: الفبای انگلیسی ﴿لاتین﴾

بسم الله الرحمن الرحیم

امروز، یکتابلاگ با ساختاری متفاوت و نو و با رویکردی کارآمد و مفید افتتاح شد. امیدواریم بتوانیم به یاری خداوند، مطالبی مفید و ارزنده را با خوانندگان آن درمیان بگذاریم.

اعضای یکتابلاگ تلاش دارند تا تجربیات و نکاتی را که در امور روزمره با آن مواجه هستند، به‌صورت خلاصه و مفید در یکتابلاگ ثبت کنند تا مورد استفادۀ دیگران نیز قرار گیرد. طبیعی است که نظرات و پیشنهادات خوانندگان، به پویایی مطالب و انگیزۀ نویسندگان آنها کمک شایان توجهی خواهد کرد.

رویکرد یکتابلاگ عمدتاً ثبت مقالات و مطالب روزآمد در عرصۀ کامپیوتر و نرم افزار، زبان‌های برنامه‌نویسی، ترفندهای برنامه نویسی، اینترنت و وب، طراحی و گرافیک، مهندسی نرم‌افزار و شاید گاهی پندهای روزگار خواهد بود. در این گذر، همواره سعی خواهد شد تا مطالبی ثبت شود که موثق و قابل اعتماد باشند. اگر از منابع دیگری در تألیف مطالب استفاده شود، آن منبع حتماً همراه با لینک، ذکر خواهد شد و در قبال آن، انتظار داریم که اگر مطلبی از یکتابلاگ مورد توجه قرار گرفت و از آن در جای دیگری استفاده شد، ذکر لینک منبع آن نیز فراموش نشود.

به امید آینده‌ای روشن در سایۀ پرمهر ایزد متعال.