10 مهارت مهم برای طراحان وب‌سایت (قسمت پنجم)

5. یادگیری

طراحی وب یکی از غنی‌ترین و متنوع‌ترین زمینه های فعالیت می‌باشد. این کار ترکیب عظیمی از طراحی دیداری، فن‌آوری، روانشناسی، برنامه نویسی و فاکتورهای رفتار انسانی است. تکنولوژی روز به روز پیشرفت میکند و ثابت نمی‌ماند، همین امر باعث سخت شدن و در عین حال جذاب شدن طراحی وب می‌شود. اگر می‌خواهید عملکرد خوبی در این زمینه داشته باشید، باید قادر باشید به صورت مداوم و روزانه مطالعه کنید، مطالب جدید یاد بگیرید و در نهایت از تکنیک‌ها و شیوه‌های جدید در کار خود استفاده نمایید.

به دلیل سرعت زیاد تغییرات در زمینه طراحی سایت، هیچ فری نمی‌تواند همه موارد را به شما آموزش دهد. بهترین طراحان، مسئولان بهبود رتبه سایت در موتور جستجو و برنامه نویسان حرفه‌ای همواره در حال یادگیری هستند و تکنیک‌های جدید را به کار می‌گیرند. هیچ کدام از اینها ادعا ندارند که همه چیز را می‌دانند و دانش آنها تمام و کمال است. در این صنعت، لحظه‌ای که شما احساس کنید که همه چیز را به طور کامل می‌دانید و نیاز به یادگیری ندارید، درست زمانی است که از گردونه رقابت خارج می‌شوید. درست همانند بقیه مراحل زندگی.

برای راحتی و سرعت در امر یادگیری در این زمینه، شما می‌توانید از این راه‌کارها استفاده نمایید:

  • به عنوان شروع، تحقیق کنید و آدرس سایت‌های مورد اعتماد را ذخیره کنید.
  • در سایت‌های خبری معتبر عضو شوید و به سایت‌هایی که بر روی اخبار جدید تمرکز دارند مرتبا سر بزنید.
  • با گروهی از افراد متخصص در ارتباط داشته باشید تا در مواقع لزوم بتوانید سوالات خود را از آنها بپرسید.  تالارهای گفتمان تخصصی می‌توانند محل‌های خوبی برای این موضوع باشند.
  • نتایج جستجوی خود را در گوگل یا سایر سایت‌های جستجو محدود کنید تا بتوانید در زمان کم به اطلاعات مفید و مورد نیاز دست پیدا کنید.
  • همواره به یاد داشته باشید که شما نمی‌توانید همه چیز را بلد باشید، و همیشه پاسخ‌های زیادی برای سوالات شما وجود دارد. بنابر این باید آماده باشید که در برخی موارد دانسته‌ها و روش‌های قبلی خود را کنار بگذارید و از روش‌های جدید استفاده نمایید.
  • با مطالعه مطالبی که به آنها علاقه دارید، امر یادگیری را برای خود جذاب‌تر نمایید.
  • برای منابع موفقیت یک راه میان‌بر پیدا کنید. اگر کسی کار را به نحو احسن انجام می‌دهد سعی کنید تا روش‌های کار را از او یاد بگیرید و تکنیک‌های مشابه را در طراحی سایت خود استفاده نمایید.
برچسب‌ها:

منابع

لینک دائمی به این مطلب:


نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.