10 مهارت مهم برای طراحان وب‌سایت (قسمت چهارم)

4. توانایی شنیدن، درک و تشخیص

برای اینکه یک طراح وب موفق بشوید، باید بتوانید به تمامی جوانب اهمیت دهید. یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین مسائل این است: نیاز مشتری شما چیست؟

برای اینکه بتوانید درک صحیح و کاملی از نیاز مشتری داشته باشید، باید هم شنونده خوبی باشید (که البته زیاد هم ساده نیست) و هم از درک و شهود خوبی برخوردار باشید تا بتوانید با استفاده از قضاوت‌های بر مبنای تجربیات قبلی و منطق خود به نتایج خوبی برسید. 

بدون توانایی گوش فرا دادن و درک کردن، نهایتا وب سایتی خواهید ساخت که هدف خاصی را برآورده نمی‌کند و برای هیچ کس سودمند نیست. طراحان موفق، وب‌سایت هایی طراحی میکنند که به طور صریح، آشکار و قدرتمند بر رفع نیاز مشتریان و برآورده کردن هدف آنان تمرکز نموده است. این امر از طریق ارائه مزایا و ارزش‌های خاصی به بازدیدکنندگان و به وجود آوردن یک تجربه راضی کننده برای آنها محقق می‌شود.

در حالی که تجربه مرتبط پیشین یک مزیت محسوب می‌شود، شما می‌توانید با روش‌هایی، کمبود تجربه خود را در هر صنعتی جبران نمایید. راه حل این موضوع استفاده از مهارت‌های ساده سازی میباشد: مطرح نمودن سوالات کاوشگرانه، تلاش زیاد برای افزایش ظرفیت درک و فهم مطالب جدید، به همراه ساده سازی هدف مشتری (و در کل هر مفهوم دیگری) تا جایی که بتوانید به خوبی متوجه شوید. اگر شما بتوانید هر پیشنهاد را در قالب یک جمله صریح طوری بیان کنید که مشتری شما بتواند موافقت خود را در مورد آن بیان نماید، کار بزرگی انجام داده‌اید.

برچسب‌ها:

منابع

لینک دائمی به این مطلب:


نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.